*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٣١٨٢ ١٤:١٢ - 1399/04/01   آمریکا دشمن همه ادیان حتی مسیحیت استبیانیه مجمع نمایندگان طلاب در محکومیت کشتار رنگین‌پوستان در آمریکا ارسال به دوست نسخه چاپي


آمریکا دشمن همه ادیان حتی مسیحیت استبیانیه مجمع نمایندگان طلاب در محکومیت کشتار رنگین‌پوستان در آمریکا

آمریکا دشمن همه ادیان حتی مسیحیت است


مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در راستای محکومیت نظام سرمایه‌داری آمریکا و کشتار رنگین‌پوستان مظلوم این کشور بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش خبرگزاری حوزه، متن بیانیه بدین شرح است...
 ومکروا ومکر الله والله خیر الماکرین (آلعمران- ۵۴)

بار دیگر چهره جنایتپیشه و سفاک شیطان بزرگ از پشت نقابهای حقوق بشری و آزادیخواهی او بیرون زد و بار دیگر ثابت کرد که نظام لیبرال سرمایهداری به سرکردگی آمریکا، با انسانیت و ارزشهای انسانی سرستیز داشته و کمترین آن، یعنی حق حیات را به رسمیت نمیشناسد و این آدمکشی نهتنها در حق ملتهای مستضعف و محروم و آزادیخواه صورت میگیرد، که در یمن، سوریه، فلسطین، افغانستان و... در حافظه ملتهای آزادیخواه جهان موجود است؛ امروز حتی شهروندان آمریکایی را هم شامل میشود و این، آن درد بزرگی است که بخشی از ملت این کشور را به خروش آورده و به خیابانها کشانده است که گارد نظامی هم بهدستور دونالد ترامپ جلودار آنان نیست و این، همان سرآغاز افولی است که مقام معظم رهبری پیشبینی کرد و در آیندهای نهچندان دور بهفضل الهی همچون شوروی سابق شاهد فروپاشی آمریکا نیز خواهیم بود.

امروز بیشاز هر روز دیگر این بیان روح خدا آشکار گردیده که میفرمود: «آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریکا برای سیطره سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتی خودداری نمی‏نماید. آمریکا دشمن همه ادیان است؛ حتی مسیحیت؛ آمریکا اصلاً اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمی‏خواهد، حتی منافع آمریکاییها را هم نمی‏خواهد، منافع دولت آمریکا را می‏خواهد».

سابقه ایالات متحده مشحون از جنایت و رذالت است که هرکدام از این موارد قادر است، یک دیکتاتور یا رژیم دیکتاتوری را در صدر اشقیای تاریخ به تصویر بکشد؛ جنایت اخیر هم، ادامه همین رویه سبوعانه بوده و نباید صرفاً به آن بهعنوان یک جنایت فردی و شخصی نگاه کرد؛ بلکه مبانی وجود این رژیم سرمایهدار و زرسالار بر تقدس ثروت و سنجش انسانها بر مبنای آن است؛ لذا در نظر صاحبان سرمایهداری، انسانها ارزش چندانی ندارند؛ چراکه بردهداری بهسبک سنتی، صرفه خود را از دست میدهد و آن را القا میکند تا با گرفتن ژست بشردوستانه، بردهداری نوینی را پایهریزی کنند که نهتنها سیاهان بلکه همه مردم، غیر از سرمایهداران، حکم بردههای سیستم صنعتی کاپیتالیسم را داشته باشند. این واقعیتی دردناک است که بعداز گذشت یکصد و پنجاه سال از این رخداد، مردم آمریکا قیام والاستریت را رقم میزنند و نام خود را جنبش ۹۹ درصدی میگذارند و میگویند: ما ساعات طولانی را برای مقدار اندکی دستمزد و بدون بهرهمندی از حقوق قانونی خود سخت کار میکنیم و یک درصد، حاصل تلاش ما را به یغما میبرند.

آری! آنچه امروز در شهرهای آمریکا و ایالتهای آن مشاهده میشود، بروز واقعیّاتی است که همیشه پنهان نگه داشته میشد و چیز جدیدی نیست و لجن ته حوضی است که بالا آمده و خودش را نشان میدهد. اینکه یک پلیسی با خونسردی تمام، زانویش را روی گردن یک سیاهپوست بگذارد و فشار بدهد تا او جان بدهد، چند پلیس دیگر هم بایستند تماشا کنند و هیچ اقدامی نکنند، چیزی نیست که جدیداً به وجود آمده باشد؛ طبیعت آمریکایی این است؛ این کاری است که آمریکاییها با همه دنیا تا حالا میکردند.

ما دانشآموختگان مکتب امام صادق علیه السلام و نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم در سالگرد قیام عاشورایی خمینی بتشکن، ضمن تجدید عهد با آرمانهای امام قدس سره و رهبری عظیمالشأن حضرت امام خامنهای«حفظهاللهتعالی»، تمام جنایاتی را که در این سالها به مردم مظلوم یمن، عراق، سوریه، افغانستان، فلسطین و دیگر کشورها و نیز ستمدیدگان آمریکا بهخصوص سیاهپوستان روا داشته شده است، بهشدت محکوم کرده و به سردمداران آن رژیم سفاک اعلام میداریم که این وضعیت رو به شکست بوده و همیشه نمیتوان با تزویر و ریا چهره منفور خود را پنهان نگاه داشت.

به امید جهانی بدون آمریکا...

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

۱۹خرداد ۹۹


خروج